Často kladené dotazy

 1. Cvičení vypadá dynamicky, může být nebezpečné?
 2. Jdu k vám poprvé, co mohu od vás očekávat?
 3. Co od vás nemohu očekávat?
 4. Je Aerospinning ochranná známka?
 5. Přítel/kyně se už dva roky odhodlává... Jak ho/ji podpořit?
 6. Jak zhubnout? Jak přibrat? Jak...?
 7. Chcete nám položit jiný dotaz?

Cvičení vypadá dynamicky, může být nebezpečné?

Hodiny byly pečlivě připraveny a cviky prokonzultovány s předními autoritami v oboru. Pokud řádně vykonáváte cviky dle instrukcí cvičitele, zranění či jakékoliv další negativní důsledky jsou vyloučeny.

Jako jediné indoor centrum - Aerospinning® u nás již několik let pečlivě monitorujeme kontrolní skupinu klientů. Ve vybrané skupině jsou klienti ve věkovém rozmezí 18 - 60 let. Na základě této dlouhodobé pravidelné diagnostiky se již můžeme opřít o mnoho pozitivních výsledků, kterých jsme našim speciálním cvičením dosáhli, bez jakéhokoliv záznamu o negativním dopadu či poškození některé zdravotní stránky klienta.

Pokud trpíte nějakým onemocněním nebo jste jinak limitováni, je nesmírně důležité informovat o vašem zdravotním stavu cvičitele před hodinou. Cvičitel vám poradí, jak vykonávat cvičení s ohledem na váš zdravotní stav, které cviky neprovádět vůbec a které náhradní cviky jsou pro vás vhodné. V našem centru již od počátku samozřejmě cvičí i lidé s nejrůznějšími hendikepy, jsme na to připraveni. Nejsme tu jen pro špičkové sportovce.

Jdu k vám poprvé, co od vás mohu očekávat?

Připravte se, že se to ze začátku může zdát vyčerpávající. Tělo se na nové cvičení musí nejprve adaptovat. Připravte se, že budete téměř hodinu  v příjemném přítmí s ultrafialovým osvětlení. Nebudete tedy  pokukovat do zrcadla, jak vypadáte, ani po ostatních.  Taktéž ostatní nebudou pokukovat po vás  a vy se budete soustředit  "jen a jen" na sebe, své pocity, hudbu a především instrukce cvičitele.

Při sestavě našeho programu jsme kladli důraz především na správné držení těla, bylo pouze využito stacionárního kola místo cvičebních pomůcek a strojů fitness (např. kladky aj.) a rytmický hudební doprovod.

Při cvičení na stacionárním kole je pro nás důležité nepřetěžovat trapézový sval a svalové vrstvy krku, což je častý problém při běžné jízdě na kole či jízdních hodinách v ostatních spinningových centrech, kde cvičenci drží hlavu po celou dobu ve strnulém záklonu, aby viděli vpřed na cvičitele. Toto jsme v naší cvičební sestavě odstranili i tím, že trenér jezdí výhradně vzadu, či z podlahy a je s klientem ve spojení hlasově a pomocí jednoduchých pokynů. Taktéž velmi tlumené světlo v místnosti zabraňuje, aby se klient rozptyloval svým okolím.

Je také důležité nezalamovat zápěstí, častý to nešvar zejména u dlouhodobých cyklistů, kteří váhu zavěšují nejen v pažích, ale hlavně v zalomeném zápěstí. Váha těla - její vyvažování při pohybu na stacionáru ve stoje se děje pomocí centrace těla, zapojením svalové skupiny na břiše, zádech - tzv. břišní opasek (vnitřní břišní sv., střed těla) nedílně spojené s dobrým dýcháním.

Při vytváření našeho cvičebního programu jsme cílili především na využití cvičebního nářadí - stacionárního kola - a skloubení fyziofitness cvičebních poloh a cviků s příjemnou hudbou a atmosférou.

Je toho více, ale se vším vás seznámí instruktor. Nebojte se zeptat instruktora na cokoliv souvisejícího se cvičením. Vždy vám rádi poradíme či zodpovíme dotazy.

Co od vás nemohu očekávat?

Především od nás neočekávejte výkonností cyklistický trénink, na který jste možná zvyklí z programu SPINNING(R). Nechceme z vás udělat druhého ultra-vytrvalostního atleta typu Jonathana Goldberga, který založil SPINNING(R) program. Chceme vám poskytnout nestereotypní alternativu, kde stacionární kolo slouží jen jako jedna z pomůcek k všestrannému rozvoji vaší kondice. Chceme vám zprostředkovat netradiční zážitek, dobrý pocit z fyzické aktivity a také dobrou partu lidí.

Je Aerospinning ochranná známka?
Aerospinning je ochranná známka řádně zapsaná v národní databázi ochranných známek  a taktéž uznaná a zpasná celoevropským Úřadem pro harmonizaci na vnitřním trhu EU ve španělském Alicante.

Přítel/kyně se už dva roky odhodlává... Jak ho/ji podpořit?
První krok je nejhorší a přitom mnohdy stačí jen málo. Možná je nastartuje, když jim koupíte dárkový poukaz. Na zkoušku třeba v hodnotě 250 Kč? Nebo je tu možnost domluvit si úvodní hodinu s jedním z našich fitness trenérů, ti už se o zbytek postarají (dárkový poukaz se vztahuje i na osobní trenéry).Pokud na vašeho blízkého platí nemilosrdné argumenty, domluvte mu u nás měření na špičkovém diagnostickém přístroji InBody. Podrobná analýza bezkompromisně ukáže jak je na tom s množstvím tuku, procentem vody, svalovou rovnováhou, BMI... A s takovou argumentací musíte určitě uspět.

Jak zhubnout? Jak přibrat? Jak...?
Tělo je velmi flexibilní a velmi dobře se přizpůsobuje podnětům. Takže první věc, kterou potřebujete vědět je: vhodným působením můžete výrazně ovlivnit svůj vzhled i výkonnost. Bohužel, každé tělo reaguje jinak a každý člověk má jiné stravovací návyky, proto bude nejlepší, když zkontaktujete některého z našich profesionálů, kteří vám poskytnou rady přímo na míru včetně možnosti sestavení jídelníčku a odborného vedení při cestě za vaším cílem.
 
Menu
 • Rozvrh / rezervace
 • Ceník
 • V čem jsme jiní?
 • Pilotní studie
 • Maraton
 • Galerie
 • Otázky a odpovědi
 • Novinky
 • Rozhodnuto o zrušení známky SPINNING Aerospinning Master Franchising, Ltd., s.r.o. dosáhla rozhodnutí o zrušení komunitární ochranné známky SPINNING v celé Evropské Unii
 • Nová pobočka GO Fitness - otevřeno Centrum funkčního tréninku a aerospinnigu. Zveme Vás na speciální cvičení pro každého! Neváhej - přijďte i vyzkoušet unikátní novinky Fitness trhu - TRX,Gravity,Aerospinning !!
 • Aerospinning zaregistrován u OHIM Ochranná známka Aerospinning uznána Úřadem pro harmonizaci na vnitřním trhu EU ve španělském Alicante
 • Rozhodnuto o zrušení známky SPINNING Aerospinning Master Franchising, Ltd., s.r.o. dosáhla rozhodnutí o zrušení komunitární ochranné známky SPINNING v celé Evropské Unii více…
 • Nová pobočka GO Fitness - otevřeno Centrum funkčního tréninku a aerospinnigu. Zveme Vás na speciální cvičení pro každého! Neváhej - přijďte i vyzkoušet unikátní novinky Fitness trhu - TRX,Gravity,Aerospinning !! více…
 • Aerospinning zaregistrován u OHIM Ochranná známka Aerospinning uznána Úřadem pro harmonizaci na vnitřním trhu EU ve španělském Alicante více…
 • Tvorba webových stránek na míru - Web Developers®.EU